גבעת התיתורה

גבעת התיתורה היא אחד מנכסיה היקרים מפז של העיר ובעלת צביון ייחודי. הגבעה טומנת בחובה: מורשת, טבע וארכאולוגיה וכן תצפית על הרי יהודה. גבעת התיתורה מתנשאת לגובה של 315 מטרים מעל פני הים, שטחה כ -60 דונם והיא הנקודה הגבוהה ביותר בעיר הצופה על הרי יהודה, על העיר ועל כל אזור השפלה, מדובר באחד האתרים הארכיאולוגים המרתקים אשר נמצאו באזור.

הגבעה מילאה תפקיד חשוב ביותר בהיסטוריה של חבל מודיעין, מדובר בהתיישבות חקלאית מן התקופה הכלכלותית לפני 6000 שנה ונמשכה עד לשנת 1948, בכל הרצף ההתיישבותי הארוך הזה, התנהלו כאן חיים כפריים מעניינים מאוד, עדות לכך היא כל האלמנטים הארכיאולוגים שנמצאו על הגבעה אשר שוחזרו לגן ארכיאולוגי מרתק.

הידעת?

במוזיאון מורשת החשמונאים תוכלו לראות את הכלים, התכשיטים, המטבעות והממצאים שהתגלו בחפירות.

"החוויה המודיעינית"

>>> סיורי החוויה המודיעינית מחברים את העבר עם ההווה, ואת השטח עם הממצאים הארכיאולוגיים המוצגים במוזיאון מורשת החשמונאים, שהתגלו בשטח המוניציפלי של העיר מודיעין-מכבים-רעות בחפירות ארכיאולוגיות שונות שבוצעו במסגרת הקמתן של שכונות העיר.

>>> סיורי החוויה המודיעינית יוצאים אל האתרים המרתקים, מרחק דקות נסיעה מהמוזיאון, ויתמקדו באזורי מורשת וטבע שונים בעיר מודיעין-מכבים-רעות ומסביב לה, ביניהם בית הכנסת החשמונאי העתיק, גבעת שר, גבעת התיתורה, הברפיליה, הגבעות הדרומיות, בקעת הנזירים וחורבת אשון.

הסיורים המודרכים נבנו בהובלת המוזיאון, ויכללו בחלקם סדנת צילום טבע בסמארטפון, ציור בטבע, ליקוט ועוד.

>> סיורי החוויה המודיעינית יתקיימו פעם בחודש ובהתאם לתנאי מזג האוויר.

שאר הסיורים יתקיימו אחת לחודש בהתאם למזג האוויר, חלקם בשבתות ובימי חמישי.

מחיר למשתתף – 20 ש״ח למשתתף, מחיר למשפחה  – 50 ש״ח.